Hambapasta

ühel lehel
Kuvatakse 1 - 36 208 tootest
Kuvatakse 1 - 36 208 tootest

Igapäevane hambapesu on tavaline, kuid hädavajalik rituaal, et hambad oleksid terved ja naeratus särav. Selleks, et suuhooldus oleks meeldiv ja tõhus, on oluline valida õige hambapasta.

Kuna me peseme hambaid iga päev, peaks see olema võimalikult meeldiv protsess. Seetõttu peaksite enne hambapasta ostmist alati tähelepanu pöörama selle maitsele. Igaüks meist on erinev: mõni võib soovida tugevat ja äärmiselt värsket maitset, teine aga mahedat ja mitteärritavat. Meie tootevalikus on palju erineva maitsega hambapastasid, seega usume, et igaüks leiab endale kõige maitsvama ja sobivama variandi.

Hambapasta valimisel pole vähem olulised ka funktsioonid, mida see täidab. Hambapastades on erinevaid toimeaineid, mis kaitsevad hambaemaili lagunemise eest, vähendavad hammaste tundlikkust, eemaldavad hambakattu, valgendavad hambaid, leevendavad põletikku või hoolitsevad muul viisil hammaste ja suu eest. Kataloogist leiad laia valiku hambapastasid, kuid enne, kui oma lemmiku välja valid, soovitame ka uurida, mille poolest nad erinevad.

Abrasiivid hambapastades

Hambakatu tõhusaks eemaldadamiseks täiendatakse hambapastasid tihti abrasiivsete, poleerivate ainetega (ränidioksiid, sooda jne), mis mehaaniliselt hamba pinda puhastavad, või looduslike ensüümidega (papaiin, bromelaiin), mis lahustavad hammastele kogunenud katu. Seetõttu tasub hambapasta valimisel alati tähelepanu pöörata selle abrasiivsuse tasemele, mida tähistatakse lühendiga RDA. Mida kõrgem see on, seda suurem on hambaemaili kahjustamise oht.

Kui hambapasta ei sisalda abrasiive või on neid väga väikeses koguses, nimetatakse toodet hambageeliks. Hambageelid on sageli erineva maitsega (närimiskumm, marjad) ning need meeldivad väga eriti lastele. Optimaalseks hambahoolduseks tuleks hambageeli kasutada vaheldumisi hambapastaga.

Fluoriga hambapastad

Fluoriga hambapastad kaitsevad hambaid kaariese eest, tugevdavad tõhusalt hambaemaili ja soodustavad selle taastumisprotsesse (remineralisatsioon). Lisaks sellele, et need aitavad kaariest peatada, on neist kasu ka kaarieseriski või juba kahjustatud hammaste puhul. Erinevates hambapastades on erinev kogus fluori, seega on alati võimalik valida sobivaim pasta.

Valgendavad hambapastad

Valgendavad hambapastad aitavad eemaldada hambakatu, mida põhjustavad suitsetamine ning sage kohvi või tee joomine. Need pastad eemaldavad edukalt hammaste pinnal olevad plekid ning taastavad hammaste loomuliku valge värvi. Tugevad valgendavad hambapastad on aga tavaliselt väga abrasiivsed, seega ei tohiks terve hambaemaili säilitamiseks neid igapäevaselt kasutada. Hammaste ülitundlikkuse, hambakaela erosiooni või muude probleemide korral on soovitav valida kõige õrnemad, madala abrasiivsusega tooted või hambapastad, mis sisaldavad õrnalt hambakattu eemaldavaid ensüüme.

Hambapastad tundlikele hammastele

Hammaste tundlikkuse põhjuseks on tavaliselt kahjustatud hambaemail. Seetõttu on tundlike hammaste puhastamiseks mõeldud hambapastad väikese abrasiivsusega. Need sisaldavad sageli kaaliumtsitraati või muid aineid, mis aitavad taastada kahjustatud hambaemaili, vähendavad hammaste tundlikkust ning suurendavad vastupanuvõimet ebamugavust või valu põhjustavatele ärritajatele.

Antibakteriaalsete omadustega hambapastad

Antibakteriaalse toimega hambapastad on mõeldud kasutamiseks igemepõletiku sümptomite puhul: igemete veritsemine, turse või liigne tundlikkus. Need vahendid sisaldavad sageli looduslikke taimseid komponente, nagu tammekoor, taruvaik, kummel, saialill ja salveiekstrakt.

Fluorivabad hambapastad

Fluorivabad hambapastad ei sisalda aktiivseid tervendavaid komponente, mis kaitseksid kaariese või põletiku eest. Kuid need puhastavad hästi ning on meeldiva maitse ja värske lõhnaga. Seega on need soovitatavad implantaatide või proteeside kasutamisel. Samuti sobivad need inimestele, kes on allergilised muude hambapastade toimeainete suhtes.

Lastele mõeldud hambapastad

Laste hammaste hooldus ei ole vähem tähtis kui täiskasvanute oma, seega tuleks laste suuhoolduse eest hoolitseda juba alates esimese piimahamba tärkamisest. Laste hambapastad eemaldavad hambakatu ja on mõeldud kaariese vältimiseks.

Lastele mõeldud fluoriga hambapastad tugevdavad tõhusalt kujunevat hambaemaili ning kaitsevad hambaid kaariese eest. Enne laste hambapasta ostmist tuleks siiski alati tähelepanu pöörata selles sisalduva fluori kogusele: alla 3-aastastele lastele mõeldud tootes peaks see olema 500 ppm, 3- kuni 6-aastastele 1000 ppm. Fluoriga hambapasta tugevdab ja kaitseb hambaid, kuid tuleks jälgida, et laps ei neelaks seda hambapesu ajal alla.

Save24 e-poe valikus on ka ksülitooliga laste hambapasta, mis remineraliseerib (taastab) hambaemaili ja hävitab kaariest tekitavaid baktereid. Ksülitooliga vahendid sobivad ka kõige noorematele ning ei kahjusta tervist isegi siis, kui neelata osa tootest alla.

Kas laps ei taha või ei armasta hambaid pesta? Save24 pakub lahendust – erksavärvilisi laste hambapastasid marjade, puuviljade või närimiskummi maitsega, et muuta hammaste igapäevane pesu oodatud ja lõbusaks harjumuseks.