Näokoorijad

ühel lehel
Kuvatakse 1 - 36 366 tootest
Kuvatakse 1 - 36 366 tootest

Isegi siis, kui kasutad niisutavaid, toitvaid ja taastavaid näohooldustooteid, näiteks näoseerumit või näokreemi, ning eemaldad iga päev mustuse ja liigse rasva korralikult näopuhastusvahendiga, tasub ka meeles pidada, et terve ja elujõulise naha jaoks on vaja seda ka koorida (scrubbing). Näonahk uueneb pidevalt ja surnud naharakud kogunevad naha pinnale, kui neid ei eemaldata. Koos liigse rasu, tolmu ja muu mustusega ummistavad need lõpuks poorid. Seetõttu tundub näonahk hallikas, see kaotab oma elujõu ning aja jooksul ilmuvad sellele akne ja komedoonid.

Näokoorija aitab eemaldada surnud naharakud, avab poorid ning helendab ja elustab nahka. Näokoorijaid on erinevat tüüpi. Mehaanilised koorijad sisaldavad peeneid koorivaid osakesi, teisi koorijaid on täiendatud hapete või ensüümidega. Sobiva koorija valik sõltub nahatüübist ja probleemidest. Allpool toodud koorijate seast saad valida kõige sobivama toote, mis tagab tõhusa naha puhastamise ning puhta ja terve näonaha.

Koorivate osakestega näokoorijad

Need näokoorijad puhastavad nahka mehaaniliselt koorivate komponentide abil. Nendeks on peened suhkru-, soola- või muude ainete graanulid. Koorivate ainetega näokoorija eemaldab õrnalt surnud epidermise rakud, puhastab näonahka sügavalt, eemaldab komedoonid ja parandab vereringet, võimaldades näonahal taastada terve tooni ja loomuliku sära. Kuna näonahk on kehast palju tundlikum, tuleks alati jälgida, et koorivad osakesed oleksid õrnad ega kahjustaks naha kaitsekihti, näiteks võiks kasutada koorijat pruuni suhkruga, mille kristallid pole nii teravad kui valge suhkru omad.

Happelised näokoorijad

AHA, BHA või PHA happeid sisaldavaid näokoorijaid nimetatakse happelisteks. Need võivad sisaldada kas ainult ühe hapete gruppi või mitme happe kombinatsiooni - sel juhul toimib näokoorija korraga mitmel erineval viisil.

AHA-hapetega (glükool, piim, mandel, maliin, sidrun jne) näokoorijad sobivad kõige paremini kuivale, küpsele ja aknekahjustustega nahale, sest need eemaldavad tõhusalt surnud epidermise rakud, helendavad pigmendilaike, vähendavad visuaalselt poore ning muudavad naha vastupidavamaks ning säravamaks.

BHA-hapetest kasutatakse näokoorijates kõige sagedamini salitsüülhapet. Salitsüülhappega näokoorijal on põletikuvastased omadused, see eemaldab naha ketendava kihi ja puhastab tõhusalt pooridesse kogunenud mustuse. Nende omaduste tõttu sobib see koorija eriti hästi rasusele, segatüüpi ja probleemsele nahale.

Näokoorijad, mis sisaldavad PHA-happeid, nagu laktobioon ja glükonolaktoon, põhjustavad vähem nahaärritust kui teised happelised näokoorijad, sest happemolekulid on suuremad ja toimivad ainult naha pinnal. Lisaks helendavad ja niisutavad need happelised näokoorijad nahka, muutes näo pärast protseduuri nooremaks ja elujõulisemaks.

Ensüümidega näokoorijad

Näokoorijatest rääkides kuuleb sageli ensüümidega koorijatest. Need tooted sisaldavad ensüüme - valke, mis lahustavad keratiini, mis seob surnud naharakud, muutes ketendava epidermise eemaldamise lihtsaks. Ensüümidega näokoorija parandab vereringet, stimuleerib rakkude uuenemisprotsesse, helendab nahka, vähendab arme ja kaitseb oksüdatiivse stressi eest. Ensüümidega näokoorijat täiendatakse tavaliselt looduslike ensüümidega, nagu papaiast saadud papaiin või ananassist saadud bromelaiin. Need ained aitavad õrnalt eemaldada surnud naharakud ja liigse rasu, samuti on neil põletikuvastane toime. Ensüümidega näokoorijad sobivad kõikidele nahatüüpidele.

Kõik Save24.ee näokoorijad kiirendavad näonaha uuenemisprotsesse, pinguldavad nahka ja muudavad selle pehmemaks ja õrnemaks. Samuti on kooritud nahka hapnikuvarustus parem ning teiste nahahooldustoodete toimeained imenduvad tõhusamalt, jõudes naha sügavamatesse kihtidesse.

Jah, koorimine on vajalik kõikidele nahatüüpidele. Olenemata sellest, kas teil on rasvane, kombineeritud, kuiv või väga tundlik näonahk, uuendavad kõik nahatüübid pidevalt oma rakke, seega on oluline eemaldada surnud epidermise kiht. Tundliku naha korral peaks loomulikult valima õrna näokoorija, mis ei kahjusta nahka ega põhjusta tugevat ärritust, punetust ega muid ebameeldivaid tundeid. Selleks sobivad kõige paremini PHA-happega või ensümaatilised näokoorijad, mis ei sisalda mehaanilisi koorivaid osakesi.

Ei, näokoorija liiga sagedasel kasutamisel saab naha kaitsekiht kahjustada ning tekkida võib ärritus või vistrikud. Seetõttu on üldiselt soovitatav nahka koorida mitte rohkem kui 1-2 korda nädalas ja alati arvestada konkreetse toote kasutamise soovitustega.

Kui kasutate naha koorimiseks õrna näokoorijat, peaksite pärast iga hooldust naha puhtaks loputama, kandma peale toonikut ja niisutavat näokreemi. Selline koorimine tagab täiendava niisutatuse ja ennetab kuivust.